סרן שאולי כדורי ז"ל

שאולי כדורי
לחדר נרות בן 24 בנפלו
בן שרה ומשה
נולד בשובל
בכ"ז בשבט תש"ל, 3/2/1970
שרת בחטיבת הנח"ל
יחידה: גד' 50
התגייס ב-22.10.1989
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"א בתמוז תשנ"ד, 20/6/1994
מקום נפילה: צומת המוביל
באזור הגליל
מקום קבורה: קיבוץ שובל
הותיר: הורים ואח - שגיא

קורות חיים

שאולי נולד בקיבוץ שובל כבנם בכורם של שרה ומשה כדורי, אח לשגיא.

שאולי היה פעיל מאוד במוסד החינוכי "מבואות הנגב" - שמו'צניק איכפתניק, הדריך בירוחם והיה בעל השקפות מגובשות ורצון לעשיה ציבורית ופרטית. השיא של תקופת בחרותו נחשב במסע לפולין ב-1987 עם המשלחת המקובצת של ה"שומר הצעיר", אליה נבחר כנציג כיתתו. לפני גיוסו לצבא בחר שאולי להדריך בתנועת "השומר הצעיר" במסגרת שנת י"ג בקן קרית שרת. לקראת גיוסו לצבא השתתף בכל הגיבושים האפשריים.

התגייס לקורס טייס ב-22.10.1989 ממנו פרש לאחר צ'ק פייפרים. התקבל לפלוגת בני משקים של הנח"ל, שעשתה את מסלולה במסגרת הצנחנים. שרותו בנח"ל כלל: חייל במסלול בני משקים מ"כ וסמל בגדוד 931 של הנח"ל. קורס קציני חי"ר, אותו סיים כחניך מצטיין מחלקתי, פברואר-יולי 1991. מילא תפקיד מ"מ וסמ"פ במסגרת גדוד 931-גדוד "שחם".

סיים קורס מ"פים, מחזור ל"ט, דצמבר 1992-פברואר 1993, וחתם קבע לשנתיים. שימש כמ"פ של פלוגת בקו"מ שגויסה לחטיבת הנח"ל. הוא הוביל אותם החל מהטירונות בגדוד 908 דרך פעילות בט"ש חאן יונס, רמאללה, קו הצפון ולבנון עד לסיום המסלול בגדוד 50.

מפקדיו ראו אותו כקצין מקצועי ומשימתי בעל שיעור קומה וייעדו לו את התפקידים המיוחדים של החטיבה. כמפקד בלט בגישתו החינוכית וההומנית אשר שמה דגש על חינוך לערכים יחד עם ביצוע המשימות הצבאיות.

שובץ באוקטובר 1994 להיות ממ"ח בבית ספר לקציני חי"ר בדרגת סרן. בדרך אל התפקיד החדש נקטעו חייו בתאונת דרכים במסגרת תפקידו. בכל התקופות ובכל המצבים שאולי היה בחור בעל הופעה בוגרת, מופנם, צנוע, דואג ורגיש לאחרים. בעל דרישות מעצמו ומאחרים. לא מתפשר, עומד על דעתו וחותר לביצוע מושלם מבלי לוותר על קטן כגדול.