דבר ראש המועצה

‏21 אפריל 2014
‏כ"א ניסן תשע"ד
תושבי בני שמעון ומשפחות שכולות יקרות, 

לקראת יום הזיכרון ה-66 לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה החליטה המועצה האזורית בני שמעון להקים אתר אינטרנט "גלעד-לזכרם", במטרה להוקיר ולכבד את יקירינו ולספר את סיפוריהם לדורות הבאים.

אתר האינטרנט ישמש להנצחת זכרם והנחלת מורשתם של הבנים והבנות, הסבים, ההורים והאחים מבני ותושבי המקום אשר נפלו בעת שרותם בצה"ל, במחתרות ובשרותי הביטחון.

בנוסף, יאפשר האתר לתושבי המועצה להנציח את יקירם מדרגה ראשונה (הורים, סבים, אחים וילדים) אשר נפלו בעת שרותם או בפעולות איבה ושלא היו תושבי המועצה בעת נפילתם.

הקמת אתר האינטרנט "גלעד-לזכרם", שישולב באתר האינטרנט המרכזי של המועצה, מבוסס על מערכת ממוחשבת המאפשרת לכל משפחה, לתעד ולהנציח את זכר יקירה. המערכת מאפשרת להציג את סיפורו האישי של כל נופל, בצירוף תמונות, קו"ח, מכתבים, תעודות ומידע נוסף. 

המערכת מאפשרת למשפחות ולחברים להוסיף בכל עת מידע על הנופלים ולספר את סיפורם גם בהיבט האישי, וישמש גם את מערכת החינוך של המועצה, שתירתם לפעילות חשובה זו ותאפשר לילדי המועצה ללמוד ולהכיר את הנופלים, את סיפורם, ואת המורשת הצה"לית דרך הסיפוריים האישיים של תושבי המועצה ובניה.  אנו מקוים כי פעילות זו תסייע להעמיק ולהעצים את מורשת ההנצחה בקרב התלמידים והנוער שלנו. 

השכול והכאב על אובדן היקירים והיקירות שנפלו בעת שרותם בצה"ל ובמחתרות ובפיגועי האיבה, הוא כאבם האישי והיומיומי של המשפחות השכולות, אולם זיכרון הנופלים הינו מנת חלקם של כולנו; ידידים, חברים לוחמים, תושבי המועצה האזורית בני שמעון ושל עם ישראל כולו וחשוב לכולנו, כקהילה אזורית להנציח את זכרם ולהנחיל את  מורשתם לדורות הבאים.

מי ייתן ולא נדע עוד צער

בכבוד רב, 
סיגל מורן
ראש המועצה