תפריט נגישות

דבר ראש המועצה

"זה לא אותו העמק, זה לא אותו הבית,
אתם אינכם ולא תוכלו לשוב
השביל עם השדרה, ובשמיים עיט
אך החיטה צומחת שוב"

(דורית צמרת, בית השיטה)

מדי שנה, לקראת יום הזיכרון לחללי מלחמות ישראל ופעולות האיבה, יוצאים חקלאי בני שמעון לקצור את החיטה בשדותיהם. והחיטה, במעגל אינסופי, צומחת שוב ועימה, גם הכאב על אלה שכבר אינם עמנו – צומח, עולה ופורץ בלבבות כולנו ולא נותן מנוח. 

הבנות והבנים שהלכו לבלי שוב הם המחיר הכבד מנשוא אותו אנו משלמים עבור החיים פה, עבור היכולת לזרוע ולקצור, להקים בית ומשפחה. לחיות.

אתר האינטרנט "גלעד-לזכרם", של המועצה האזורית בני שמעון, הוקם כדי להוקיר את זכרם של יקירינו ולספר את סיפוריהם לדורות הבאים.


לזכור. זהו המעט שיכולים אנו לעשות עבור אלה שהקריבו עבורנו הרבה כל כך. לזכור את הבנות, הבנים, ההורים והאחים, תושבי המועצה, אשר נפלו במהלך שירותם בצה"ל, במחתרות ובשירותי הביטחון, ואלה שנפלו באינספור פעולות האיבה שפקדו אותנו כאן לאורך השנים.  

אתר זה הוא אנדרטה, אבל בניגוד לאנדרטאות הברזל, האבן והבטון הפזורות ברחבי הארץ מאופק לאופק, זוהי אנדרטה חיה המציגה את סיפורו של כל נופל.

כל אחד מהנופלים הוא עולם ומלואו. חייו ומותו אינם מתמצים בשם, תמונה ומועד נפילה. אתר זה מאפשר למשפחות הנופלים ומוקירי זכרם להוסיף מידע, תמונות, מכתבים, תעודות, סיפורים אישיים וכל פיסת מידע אחרת, כדי להפוך את זיכרון יקיריהם ויקירותיהם - שלם ומלא יותר. 

זיכרון הנופלים לא יהיה מנת חלקם המרה והכואבת של המשפחות השכולות בלבד. נכיר אותם ונוקיר את זכרם ופועלם. 

אנו, כמועצה, באמצעות מערכת החינוך שלנו, יכולים להיעזר באנדרטה חיה זו כדי לאפשר לילדי המועצה ללמוד ולהכיר את הנופלים, את סיפורם ומורשתם. ליצור קו ישיר בין מותם, לבין החיים הממשיכים במעגל האינסופי.

סיפורם הוא סיפורנו, סיפור החיים של כולנו, כאן בארץ הזאת.  
נזכור את כולם. 

בכבוד רב,  
ניר זמיר
ראש המועצה
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה