תפריט נגישות

רס"ל אהוד אודי רוט ז"ל

אהוד רוט
בן 36 בנפלו
בן אסנת ויחזקאל
נולד בחצרים
בז' בכסלו תשי"ח, 30/11/1957
התגייס ב-2.11.76
שרת בחיל הים בסיס אשדוד
נפל בעת שירותו
בט' בחשוון תשנ"ד, 24/10/1993
מקום נפילה: רצועת עזה
באזור רצועת עזה
מקום קבורה: קיבוץ חצרים
הותיר: אשה - מירב,ובן - נדב, אם ושני אחים - יובל ויונתן

קורות חיים

בן אסנת ויחזקאל. נולד ביום ז' בכסלו תשי"ח (30.11.1957) בקיבוץ חצרים. אהוד למד בבית-הספר היסודי בחצרים והמשיך בתיכון "אשל הנשיא", במגמה ההומנית.

לאחר סיום לימודיו יצא לשנת שירות של בני המשקים בקיבוץ קטורה.

בתחילת חודש נובמבר 1976 התגייס אהוד לצה"ל ושירת כמוכ"ם באניית חיל הים בחיפה. בתעודת השחרור מן השירות הסדיר הוערך על ידי מפקדו כחייל בעל ידע

מקצועי מעולה, אחראי ומסור, ישר, יעיל וחרוץ, חברותי, בעל כושר יוזמה וארגון, ממושמע, המבצע את כל המוטל עליו בצורה מעולה. אהוד קיבל במהלך שירותו את אות השירות המבצעי.

בתום שירותו הצבאי, פנה אהוד ללימודי קולנוע באוניברסיטת תל אביב ובסיומם,

התמסר להקמת ענף הפקות הווידיאו בקיבוץ. במהלך השנים נשא לאשה את מרב, ונולד בנם - נדב. המשפחה התגוררה בקיבוץ חצרים, ואהוד היה במאי ומפיק סרטים. זמן קצר לפני מותו הפיק סרט המתאר את חיי השגרה במוצב.

במסגרת שירות המילואים שירת אהוד כמוכ"ם ומילא תפקידי אבטחה בתחנות החוף של זירת אשדוד. בכל תקופת מילואים היה אהוד מרכז חברתי בזכות דמותו וכישוריו המיוחדים. הוא תרם למוצב גם מעבר לחובתו בשירות מילואים. מסירותו, נאמנותו ובקיאותו במקצוע, הציבו אותו בשורה הראשונה של אנשי המילואים ביחידה.

ביום 18.10.1993 נקרא אהוד לשירות מילואים. ביום ט' בחשוון תשנ"ד (24.10.1993) נפל ברצועת עזה. בן שלושים ושש היה בנופלו. הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית שבבית העלמין בקיבוץ חצרים. הותיר אשה, בן, אם ושני אחים -

יובל ויונתן.

אהוד הועלה לדרגת רב-סמל לאחר מותו.

הופק במערכת "גלעד-לזכרם", באמצעות חב' תבונה בע"מ (054-6700799)
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה